BLOKADY

blokady
Blokady
blokady
Blokady

0DS-050 Moduł Immobiliser/Antynapad


Immobiliser TYTAN DS050

Immobiliser TYTAN DS050, jest nowoczesnym, wysokiej jakości bezobsługowym urządzeniem do zabezpieczenia pojazdu przed kradzieżą.

Urządzenie identyfikuje uprawnioną osobę na podstawie unikalnego kodu, który jest automatycznie transmitowany (co kilka sekund) przez breloka-kartę "Jokera" będącego w posiadaniu właściciela pojazdu. Nie ma potrzeby autoryzacji (tzn. naciskania ukrytego wyłącznika blokady) po wejściu do auta "pilot Joker" robi to automatycznie.

Dodatkowa funkcja antyporwaniowa* (programowana opcjonalnie) chroni pojazd przed uprowadzeniem, np. gdy właściciel zostanie usunięty z auta przez napastników. W tym przypadku jeśli samochód odjedzie bez właściciela, silnik zgaśnie i auto zostanie zatrzymane oraz nastąpi sygnalizacja kierunkowskazami.

Urządzenie DS 050 posiada indywidualnie programowany kod PIN, za pomocą którego można uruchomić pojazd w przypadku uszkodzenia lub zgubienia "pilota Jokera".

* Funkcja antyporwaniowa nie może być używana na terenie krajów należących do Unii Europejskiej na podstawie przepisów Regulaminu 97EKG ONZ.

Automatyczny włącznik świateł

GUARDIAL ALS
GUARDIAL ALS

AUTOMATYCZNY WŁĄCZNIK ŚWIATEŁ GUARDIAL ALS

GUARDIAL ALS jest uniwersalnym włącznikiem świateł do jazdy dziennej. Zastosowanie tego sterownika zwiększa komfort obsługi samochodu. Zwalnia on kierowcę z obowiązku pamiętania o każdorazowym włączniu świateł dziennych przy uruchamianiu pojazdu. GUARDIAL ALS przeznaczony jest do sterowania światłami mijania i światłami pozycyjnymi.

Zasada działania.

GUARDIAL ALS po uruchomieniu silnika pojazdu automatycznie włącza światła do jazdy dziennej. Przekręcenie kluczyka w stacyjce bez włączenia silnika nie powoduje zapalenia się świateł /gdyż nie działa alternator/. Sterownik wykrywa włączenie się alternatora po uruchomieniu silnika. Zapalenie się świateł następuje z 3-4 sekundowym opóźnieniem w stosunku do uruchomienia silnika. Hamulec ręczny

W przypadku podłączenia sterownika do hamulca ręcznego światła dzienne pozostaną nie włączone do czasu zwolnienia hamulca. Rozwiązanie takie jest potrzebne np. zimą. Często silnik pojazdu jest zapalany wcześniej celem ogrzania wnętrza oraz odmrożenia szyb i zewnętrznych lusterek. W czasie jazdy, gdy światła dzienne są już włączone zaciągnięcie hamulca ręcznego nie powoduje zgaszenia świateł. Taki sposób działania jest konieczny na wypadek chwilowego zatrzymania samochodu na pochyłym terenie /np. przed skrzyżowaniem, chwilowy postój itd.